Wysoka jakość produktów i usług, strona internetowa, obecność w mediach społecznościowych… to wszystko pomaga Ci rozwijać firmę. Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, żeby rozwinąć biznesowe skrzydła? Zainwestuj w wizualizację 3D! Przeczytaj, co daje wizualizacja 3D w biznesie.

Jeśli jesteś deweloperem, to wizualizacja 3D jest dla Ciebie!

Wizualizacja 3D pomaga wielu branżom rozwinąć biznes. Jedną z nich są nieruchomości, w których fotorealistyczne sceny 3D są dziś właściwie na porządku dziennym. Dlatego, jeśli jesteś deweloperem, to doskonale wiesz, że wysokiej jakości rendery 3D przyciągają klientów.

Dzięki wizualizacji nabywca mieszkania może naprawdę je zobaczyć: czy to wewnątrz (wizualizacja 3D pokaże mu, jaki potencjał tkwi w jego M-4), czy na zewnątrz – wygląd całego bloku czy domku jednorodzinnego oraz otoczenie, w jakim powstaje nieruchomość, ma kolosalne znaczenie przy wyborze miejsca do życia.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie lub i pokazać klientowi, jaki potencjał tkwi w Twojej nieruchomości, zainwestuj w wizualizację 3D. To zachęci go do podjęcia decyzji o zakupie i samodzielnym wykończeniu wnętrza.

Gdzie jeszcze można wykorzystać rendery 3D i co daje wizualizacja 3D w biznesie? W dalszej części artykułu dowiesz się więcej.

co-daje-wizualizacja-3d-w-biznesie-grafika-3d-zatarski

Jeśli jesteś producentem, to wizualizacja 3D jest dla Ciebie!

Produkujesz meble, armaturę, dodatki do wnętrz, biżuterię, sprzęt elektroniczny, leki, kosmetyki, a nawet samochody? Wszystkie te produkty zamieszczasz w firmowym katalogu, żeby móc dotrzeć do klienta? Wizualizacja 3D przychodzi Ci na ratunek. Nawet jeśli Twój asortyment modyfikujesz często, to bez trudu – do raz wykonanej wizualizacji – grafik 3D wprowadzi nowy model Twojego sprzętu.

Co więcej, jeśli Twój produkt (np. kanapa, lustro lub stolik) ma wiele wymiarów i opcji kolorystycznych, możesz pokazać klientowi wszystkie jego warianty, nie rujnując przy tym swojego budżetu. Doświadczony grafik, dzięki animacji 3D, dostarczy Ci nawet setki ujęć jednego pomieszczenia z każdym modelem Twojego produktu w relatywnie niskiej cenie. Właśnie tak dzięki najnowszej technologii oszczędzasz czas i pieniądze.

Niepotrzebne staje się wynajęcie profesjonalnego fotografa, studia zdjęciowego z odpowiednią dekoracją – to dużo wyższy koszt. Nie musisz też budować w pełni wykończonego pomieszczenia z oświetleniem i dodatkami, żeby wykonać ekspozycję, np. fotelu czy szafy. Wizualizacja 3D bez problemu zastąpi opisane wyżej działania marketingowe.

Co więcej, wprowadzenie zmian do wcześniej wykonanego renderu 3D nie generuje takich kosztów jak konieczność powtórzenia sesji fotograficznej. Dlatego, wybór wizualizacji 3D zdecydowanie obetnie wydatki na promocję Twojego produktu. Warte przemyślenia, prawda?

Chcesz zareklamować biznes, wizualizacja 3D jest dla Ciebie!

Wizualizację 3D wykorzystasz również z powodzeniem w firmowych ulotkach, banerach czy na stronie internetowej. Sprzedajesz lampy w sklepie online i chcesz, żeby klient łatwo i szybko mógł zobaczyć dany model w różnych kolorach? Nic prostszego! Modelowanie 3D, które ściśle łączy się z wizualizacją, pomoże Ci to osiągnąć, a efekt będzie imponujący!

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o jeszcze jednej możliwości wykorzystania wizualizacji 3D we wnętrzu Twojego biura, domu czy mieszkania. Chodzi o tapety i obrazy, które dekorują i nadają charakteru każdemu wnętrzu. Możesz wydrukować oryginalną tapetę z wykorzystaniem wizualizacji 3D – promując przy okazji firmę lub pokazując innym własny styl. Ciekawa możliwość, prawda?

Dla kogo wizualizacja 3D to nietrafione rozwiązanie?

Spotkałem się kiedyś z użyciem tzw. wirtualnego spaceru, który opiera się na wykorzystaniu wizualizacji 3D, przy ofercie wynajmowanego mieszkania. Uważam, że takie rozwiązanie nie jest zbyt trafione.

Dlaczego? Wizualizacja 3D pozwala na pokazanie mieszkania w nazwijmy to „lepszym świetle”. To z kolei może rodzić niepotrzebne nieporozumienia, szczególnie jeśli potencjalny wynajmujący pomyli rendery 3D ze zwykłymi zdjęciami. A o to wcale nie tak trudno. Sami zobaczcie:

co-daje-wizualizacja-3d-w-biznesie-zdjecie-lazienka

 

co-daje-wizualizacja-3d-w-biznesie-zdjecie-lazienka

Jak myślicie, który obrazek to zdjęcie, a który to wizualizacja 3D?

Podsumowanie: co daje wizualizacja 3D w biznesie?

Tworzenie wysokiej jakości scen 3D przez profesjonalnego grafika ułatwi Ci przekonanie klienta do zakupu właśnie u Ciebie, a jednocześnie zmniejszy koszty promocji Twoich produktów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wizualizacji 3D, zadaj mi pytanie. Chętnie przeczytam w komentarzu Twoją opinię o korzyściach z użycia wizualizacji 3D w biznesie.

Powodzenia w biznesie!

Piotr Zatarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *